Brokerler ve İşlem Platformu Seçimi

Brokerler ve İşlem Platformu Seçimi

Genel

Güvenilir bir aracı kurum, hisse senetleriyle ilgili iyi tavsiyeler verecek ve yatırım yapmanıza yardımcı olacak birisidir. Aracı kurumlar arasındaki farkları araştırarak en iyisiyle seçim yapmanız, kendiniz için en iyisini yapmanız açısından önemlidir. Eğer hisse senetleri ticaret istiyorsanız, önce ne tür bir piyasa ticaret istediğinizi belirlemelisiniz. İki ana tür piyasalar vardır: OTC piyasa ve borsa tarafından yönlendirilen piyasa. Eğer Fibonacci analizi yapmak istiyorsanız, brokerinizin platformunun hepsifx Fibonacci çizgilerini çizmesini sağlayın. İyi bir tüccar olmak isterseniz, iyi bir aracı kurum ve iyi bir platforma sahip olmalısınız. İyi bir aracı kurumunuz varsa ancak kötü bir platforma sahipseniz; ya da iyi bir platforma sahipseniz ancak kötü bir aracı kurumunuz varsa; bu bir problem olabilir. İkisinin de en iyisini elde etmeniz gerekir.

Brokerler ve İşlem Platformu Seçimi
Brokerler ve İşlem Platformu Seçimi

Foreks Platformlarında Dikkat Etmemiz Gerekenler

Dizayn Kurallarına Göre Çalışma Yöntemi

Bazı şeyleri dikkate almanız gerekecektir:

-Dizayn Kurallarına Göre Çalışma Yöntemi

-Ticarete giriş nedeniniz

-Ticaret için hedefiniz ne

-Ne zaman ticareti bitireceksiniz

-Ne kadar risk almak istediğiniz

-Giriş ve çıkış stratejiniz nedir

Bazı tüccarlar ne zaman ticaret yapacağına karar vermek için ekonomik faktörlere bakmayı seçerken, diğerleri sadece grafiklere bakar. Bu, yapmak istediğiniz şeyleri yapmanın bir yolunu seçmeniz ve bu yola bağlı kalmanız, aynı zamanda sisteminizin piyasa ile birlikte değişebilmesi gerektiği anlamına gelir. Tüccarlar sıklıkla hisse seneti hakkında bilgi edinmek için farklı zaman dilimlerinde grafiklere bakar. Ancak bazen bunun karışıklığa yol açabileceği de unutulmamalıdır, çünkü farklı grafiklerdeki bilgiler birbirleriyle çelişebilir. Stokların haftalık performansını gösteren bir grafe bakarsanız, onları satın alma fırsatı görebilirsiniz. Ancak, günlük olarak stokların nasıl performans gösterdiğini gösteren bir grafe bakarsanız, onları satma sinyali görebilirsiniz.  Bu da sürekli bir süre için aynı anda her günün grafiğini incelemeniz gerektiği anlamına gelir. Bu, eğer bir şey satın almaya çalışıyorsanız, her iki haftalık ve günlük grafik de satın almaya izin verdiğini söylüyor demektir.

Beklenti Hesaplama

Bu sistemin ne kadar sıklıkla çalışacağını söyleyen bir sayıdır. Bu sayı broker tarafından belirlenir. Bu kişi, tüm kazanan ticaretlerinizi ve kaybeden ticaretlerinizi karşılaştırarak geriye dönmenin iyi bir fikir olacağını söylüyor. Kazanan forex ticaretlerinizden ne kadar daha fazla kar elde ettiğinizi ve kaybeden ticaretlerinizden ne kadar kaybettiniz. Son 10 işleminizi gözden geçirin. Eğer henüz gerçek işlem yapmadıysanız, sisteminizin girmeniz ve çıkmanız gerektiği yere kadar geriye dönün. Eğer sen harcadığından daha çok para kazandıysan, kar etmişsin. Ne kadar kazandığını yaz. Eğer sen kazandığından daha çok para harcadıysan, bir zararın oldu. Ne kadar kaybettiğini yaz.