Döper Nedir?

Bahis

Poker her yaştan insanın ilk tercih ettiği masa oyunlarından biri olmaktadır. Hem fiziki olarak oynanan Poker hem de internet üzerinden sanal olarak oynanabilmektedir. Bahsine Poker heyecan ve zeka oyunudur. Şans önemlidir fakat asıl önemli olan poker oyuncusunun bıraktığı izlenim ve yaptığı taktiklerdir. Gerçek bir poker oyuncusu elinde hiç işe yaramayan kâğıtlar olsa bile karşısındakini öyle bir inandırır ki sanki en yüksek kart ondaymış hissi yaratır. İşte bu tür oyunculara pokere suratlı denmektedir. Yani aslında tam bir oyunculuk sergilemek gibi bir durumdur poker oynamak. Pokerin kar dizilimlerinde bazı özel isimlendirmeler vardır. Döper de bunlardan biridir. Peki, Döper nedir?

  • Döper ele sahip biri çok fazla riske giremez çünkü muhakkak karşı taraftaki oyuncunun elinde daha büyük bir kağıt çıkabilir.
  • Döper kelime anlamı ile iki demektir. Yani iki farklı renkten kartın aynı sayılarının yan yana gelmesidir.
  • Döper olabilmesi için oyuncunun elinde aynı rakamlı iki değişik kart ve aynı rakamlı iki değişik kart olmak üzere toplam dört kart bulunmak zorundadır.

Farklı İki Renk Aynı Sayılar Döper Oluşturur

Eğer birden fazla oyuncuda döper çıkarsa o zaman en yüksek rakamlı çift eli kazanmış olur. döper nedir? Sorusunun en bilindik cevabı ise Per ve en yükse karta sahip eller karlısında her zaman kazanacağıdır. Poker sıralamasında sondan üçüncü en iyi karttır. Pasgol sitesine  üye olmak için tklayın!