İşte Ersun Yanal’ın Takımla İlk İlgili İlk Tespiti…

Bahis

 

Fenerbahçe Teknik Direktörü olan Ersun Yanal; Ali Koç başkanlığı ile gerçekleştirilen görüşmede durum tespiti yaptı. Sözlerine;  “ Tek tek bakınca kaliteli futbolculara sahibiz. Sezon başından bu yana yaşananlar nedeniyle takımda yıpranma var. Oyuncularımız hedefe odaklanmayı başardığı zaman iyi sonuçlar gelmeye başlayacak. ” şeklinde devam etti.

‘’ Kadromuz Kötü Değil, Ama…’’

Sarı Lacivertlilerin resmi internet sitelerinde yaptıkları açıklama ile; taraftarların hasretle beklediği teknik direktör Ersun Yanal ile anlaştıklarını resmi olarak duyurdu. Yapılan açıklama ve duyuruda ” Futbol A Takımı teknik direktörlüğü için 2013- 14 sezonunda takımımızı çalıştıran ve Fenerbahçemizi şampiyonluğa ulaştıran Ersun Yanal ile 1.5 yıllığına anlaşma sağlamıştır. Dün gece (önceki gece) resmi imzaların atılması ile Fenerbahçe ailemize katılan Ersun Yanal’a yuvana hoş geldin diyor, hep birlikte nice başarılar yaşamayı diliyoruz ” şeklinde açıklamalar yapıldı.

Yanal Takımda Neler Değiştirecek?

Beklentilerin oldukça yüksek olduğu Yanal; ‘’ Hedefe odaklanmayı başarırsak, iyi sonuçlar gelir. ‘’ dedi.  Fenerbahçe’nin artık resmi teknik direktörü olan Yanal; takımın odaklanma sorunlarından bahsetti.  Yanal’ın ” Ben bu kadronun kötü bir kadro olduğuna inanmıyorum. Tek tek kaliteli futbolculara sahibiz. Sezon başından bu yana yaşananlar nedeniyle takımda yıpranma var. Oyuncular hedefe odaklanmayı başardığında iyi sonuçlar gelmeye başlayacaktır. ” şeklinde ifadeler kullandı. Ersun Yanal takımın ilk idmanını yaptırdı bile. Yanal direktörlüğünde Fenerbahçe ilk maçına pazartesi günü Erzurumspor ile çıkacak. 1961 doğumlu olan yanal, maç günü 57. Yaşına girecek.

Yanal’ın Takıma Gelmesi Üzerine

Yanal’ın takıma getirilmesi ise; Ali Koç’un yanlışta ısrar etmemesi şeklinde değerlendirildi. Geç olmasına rağmen, taraftarı karşılarına alarak bir iş yapamayacaklarını anlaması oldukça taktir edildi. Fenerbahçe’nin ilk sahibi olan taraftarları mutlu eden gelişmeler ve büyük beklentilerin de oluşmasını sağladı.  Ersun Yanal, Fenerbahçe’li ekibin saygısını ve sevgisini çoktan kazanmış bir direktör olarak, Fenerbahçe için iyi gelişmelerin olacağını gösteriyor. Geçen sene Fatih Terim’i isteyen taraftarlar gibi, Fenerbahçe’de de taraftarın sözü elbette geçiyor, şeklinde yorumlar ortaya atıldı.